System One Uyku Tedavi Sistemleri

CPAP cihazı nasıl seçilir

Uyku apnesini tedavi etmek ve gece boyu konforunuzu sağlamak için birçok CPAP cihaz seçeneği mevcuttur. Bazı hastalar uyku sırasında gece boyunca sabit ve hafif bir hava akışı tolere edebilirken, diğerleri değişken basınçlarda rahat etmektedir. Özel ihtiyaçlarınız konusunda doktorunuzla görüşün.

How to choose a CPAP machine

System One uyku tedavi sistemi

Philips Respironics konforlu ve kullanışlı uyku tedavisi çözümlerinden oluşan System One serisi ile uyku apnenizi başarılı bir şekilde yöneterek daha mutlu ve sağlıklı bir hayat sürdürmenize yardımcı olacaktır.

System One uyku tedavi sistemi özellikleri

  • Dinlendirici ve doğal bir uyku için tasarlanmıştır
  • Kullanımı kolaydır
  • En önemli anda sessizdir
  • Uyku sırasında sizinle birlikte hareket eden esnek devre
  • Daha fazla konfor için nemlendirme seçenekleri
  • Taşınabilirdir ve seyahatlerinizde kolaylık sağlar
  • Cihaz garantisi dahil
  • Tasarımı, üretim ve montajı ABD’de yapılmıştır

System One CPAP cihazları

Sürekli Pozitif Havayolu Basıncı (CPAP) cihazları, havayolunuzu açmak için önceden tanımlanan bir tedavi basıncıyla gece boyunca sabit, hafif bir hava akışı sağlar. Cihazlarda C-Flex , nefes vermede kolaylık sağlayan teknoloji, gibi çeşitli konfor özellikleri bulunmaktadır.

İki seviyeli System One cihazları (BiPAP)

İki seviyeli tedavi cihazları gece boyunca iki farklı seviyede basınç uygular: nefes verirken (ekshalasyon) kullanılan düşük basınç ve nefes alırken (inhalasyon) kullanılan yüksek basınç. Bu cihazlar, CPAP cihazından gelen sabit basıncı tolere etme konusunda zaman zaman sorun yaşayan kişiler için reçete edilmektedir. Çoğu cihazda Bi-Flex, nefes vermede kolaylık sağlayan teknoloji, gibi konfor özellikleri bulunmaktadır.

Otomatik System One cihazları (Otomatik CPAP – BiPAP)

Otomatik tedavi cihazları ihtiyaçlarınızı algılayarak gece boyunca değişken basınç sağlar. Diğer modellerde olduğu gibi, otomatik tedavi cihazlarında da basınç esneme, nefes vermede kolaylık teknolojisi gibi çeşitli konfor özellikleri bulunmaktadır.

System One cihazının konfor seçenekleri

Rampa başlangıç basıncı

Bu özellik, düşük basınç ayarında uykuya dalma fırsatı verir. Basıncın yavaş yavaş reçete edilen basınç düzeyine çıkacağı süreyi belirleyebilirsiniz.

Nefes vermede kolaylık teknolojisi

Bu özellik geleneksel basınç tedavisini geliştirir ve maske üzerinden uygulanan basınca karşı nefes verilmesini kolaylaştırır. Bazı cihazlarımızda, teknoloji aynı zamanda nefes vermeden nefes almaya kolay geçiş sağlar. Bu özellik, cihaza bağlıyken nefes alıp vermeyi daha doğal bir hale getirerek tedaviye alışmanızı ve tedaviyi uzun süreli olarak kullanmanızı kolaylaştırır.

Nemlendirme

Tedavi cihazınıza bir nemlendirici eklenmesi, özellikle ağız veya boğaz kuruluğu olduğunda konforunuzu artırmaya yardımcı olabilir. Daha gelişmiş sistemler oda sıcaklığını ve nem düzeyini izleyerek nemlendirme fonksiyonunu ortam koşulları değiştiğinde dahi seçilen bağıl nem düzeyini koruyacak şekilde ayarlayabilir. Nemlendiriciler tedavi akışına sıcak veya soğuk hava ekleyebilir.